ZOTI ËSHTË I PARI, SHQIPËRIA MBI TË GJITHA

Qëndrimi zyrtar i AK-së per zgjedhjet parlamentare 2017.

Qëndrimi postzgjedhor i AK-së: “Fitorja e oligarkisë, fillimi i fundit të tyre” Pas daljes së rezultatit zyrtar të zgjedhjeve, Aleanca Kuq e Zi në deklaratë për shtyp: Të nderuar bashkatdhetarë, Të nderuar bashkatdhetarë, Farsa elektorale një mujore u mbyll. Për shumë prej nesh rezultati, megjithëse i pritshëm, lë përsëri një shije tepër të hidhur. Kjo jo për faktin se mazhoranca do të jetë edhe për katër vjet të tjera në duart e PS, por për menyrën e shëmtuar se si u bënë pazaret politike midis dy liderëve të PS dhe PD, me qëllim eliminimin e jetës demokratike shqiptare. Lënia jashtë zgjedhjeve e të vetmes forcë politike që ata as nuk mund t’a blinin dhe as t’a kontrollonin, Lexo me teper [...]

Fjala e kryetares Lumturi Ratkoceri drejtuar anetareve dhe simpatizanteve te Aleances Kuqezi. “Njerëzit janë të përkohshëm, po kauzat mbeten të përjetshme“

                  Të nderuar anëtare dhe simpatizantë të Aleancës Kuqezi, Të nderuar bashkatdhetarë brenda dhe jashtë atdheut, Të nderuar miq, Dëshiroj t’ju shpreh falenderimet dhe mirënjohjen time të thellë, për urimet dhe mbështetjen tuaj ! Detyra që më keni besuar është një nder dhe një përgjegjësi shumë e madhe. Në këto momente të vështira për ne, anëtaret e Aleancës patriotike Kuq e Zi, kemi nevojë të kujtojmë se përse luftojmë ! Të kujtojmë që kauza jonë, është më e madhe se dhimbja dhe zhgënjimi ynë. Ne humbëm një betejë, më saktë n’a u mohua e drejta legjitime të merrnim pjesë në të, po nuk e kemi humbur Lexo me teper [...]

Cv zyrtare e kryetares se re te Aleances KuqeZi Lumturi Ratkoceri

                          Cv zyrtare e kryetares se re te Aleances KuqeZi Lumturi Ratkoceri Lumturi Ratkoceri ka lindur me 20 dhjetor 1963 në Tiranë, në një familje intelektuale dhe patriote. Ajo është e bija e "Mësuesit të popullit" Gani Demir Ratkoceri dhe mbesa e patriotit dhe firmëtarit të pavarësisë së Shqipërisë, Nebi Sefës. Lumturia është nënë e dy djemve 32 vjeç (avokat në Gjenevë) dhe 21 vjeç (student në Universitetin e Gjenevës). Që në moshë të re familja e saj u përball me "luftën e klasave" . Babai i saj dënohet me 9 vjet burg nën akuzën për "Agjitacion e propagandë“. Në vitin Lexo me teper [...]

Znj.Lumuturie Ratkoceri zgjidhet kryetare e Aleances Kuq e Zi pas doreheqjes se z.Kreshnik Spahiu.

  Znj.Lumuturie Ratkoceri zgjidhet kryetare e Aleances Kuq e Zi pas doreheqjes se z.Kreshnik Spahiu. Aleanca Kuqezi njofton opinionin publik se në mbledhjen e jashtëzakonshme të këshillit drejtues u miratua dorëheqja e parevokueshme e kryetarit, zotit Kreshnik Spahiu. Në mbështetje të statutit të Aleancës Kuqezi dhe Legjislacionit shqiptar, Sekretari i Përgjithshëm i propozoi Këshillit zonjën Lumturi Ratkoceri që të drejtojë e autorizuar Aleancën Kuqezi deri në mbledhjen e Kuvendit Kombëtar ku do të votohet edhe Kryetari i ri. Kandidatura e zonjës Lumturi Ratkoceri u miratua me shumicë votash nga Këshilli drejtues. Ekipi i ri i Aleancës Kuqezi përbëhet nga : 1. Kryetare e Komanduar – Lumturi Ratkoceri 2. Lexo me teper [...]

Aleanca KuqeZi rrethon Parlamentin me kazanë: Të pastrojmë plehrat e politikës shqiptare.

protesta perpara parlamentit
Qindra aktivistë të Aleancës KuqeZi bllokuan me kazan plehrash hyrjen e parlamentit shqiptar. Protestuesit shpallën “tenderin” e pastrimit të plehrave të politikës në Shqipëri. Në mënyrë simbolike ata hodhën në kazan ministrat dhe deputetët e inkriminuar. Protesta Kuqezi drejtohej nga Kreshnik Spahiu i cili bëri thirrje: “Nëse deri në vjeshtë kriminelët nuk zbatojnë ligjin për tu dorëhequr nga qeveria dhe Kuvendi atëhere s’na mbetet gjë tjetër por ti bëjmë thirrje popullit që rebelohet për ti vënë kyçin parlamentit të gangsterëve. Me imoralitetin dhe llumin e tyre ata kanë inkriminuar dhe infektuar gjithë shoqërinë. Ata janë pervers me stafin, me qytetarët me shtetin. Historitë e kokainës Lexo me teper [...]

Aktivistet gra dhe vajza te Aleances KuqeZi rrethojnë me ‘brekë’ zyrat e punës: Qeveritarët nuk lexojnë CV-në por kërkojnë seks

15-05-2016
Aleanca Kuq e Zi ka protestuar sot para zyrave të Punës në Tiranë duke marrë shkas nga skandali seksual i ish-kryebashkiakut të Peshkopisë, Shukri Xhelili. Mbi 100 gra dhe vajza kuqezi me brekë të grisura në dorë rrethuan zyrat e Punës. Gratë aktiviste të Aleancës Kuqezi hodhën dhjetra breke te grisura ne Zyrat e Punesimit. Aktivistet Kuqezi deklaruan se Qeveria puneson vetëm vajza te bukura dhe anjë grua mbi 40 vjec nuk punesohet. Sipas grave kuqezi qeveritarët nuk lexojnë CV por kerkojnë seks. Më tej, aktivistet deklaruan se vajzat shqiptare janë viktima te qeveritarve brek-grisur Në mbyllje të deklaratës gratë kuqezi bën thirrje pë rrëzimin e qeveritarëve brekëgrisur dhe milionerë.   Lexo me teper [...]

MINISTRIA E MAFIES

13178773_1038534026192393_956197063549994747_n

Aleanca Kuqezi rrethon zyrat te Ministrit Tahiri. Aktivistet Kuqezi kane vendosur maska te zeza ne fytyre. AK: Mafia ka heq maskat ka veshur kollare deputetesh. AK: Shqipria ne gjendje te jashzakonshme nga vrasjet. AK: Tahiri s’zbuloi as bomben tek farmacia e babait. Protestuesit kuqezi vendosin 300 vazo “hashash” ne oborrin e ministris. AK: Vetem oborri Tahirit ka mbetur pa u mbjell me hashash.

4 gazetarët që “rrëzoi” nga shkallet Edi Rama! Nga Kreshnik Spahiu

kreshnik spahiu
4 gazetarët që "rrëzoi" nga shkallet Edi Rama! Nga Kreshnik Spahiu Në parkingun e Hotel Tirana sot u ndalën afro 4 milion euro auto-vetura super luksoze. Ishim makinat e ministrave dhe shoqëruesve të tyre. Ekipi qeveritar i vendit më të varfër në Europë mbidhej për të prezantuar projektin e Arenës Futbollit. Shqipëria i vetmi shtet në Europë pa një stadium olimpik? Jooooo Shqipëria s'ka asgjë! 2000 vjet më parë ilirët kishin qindra anije dhe mjete lundrimi sot asnjë traget apo anije shtetrore. Gjysëm shekulli më parë kishim 180 avionë ushtarak, sot tre hilikopterë të rrëzuar dhe zero aeroplanë. Një shekull më parë Shkupi kryeqendra e shqiptarëve kishte stacion treni, sot Tirana nuk ka një stacion hekurudhor. Lexo me teper [...]

300 aktiviste te Aleances Kuqezi bllokojne rrugen e plazhit Durres

10-04-2016
PO NDODH / Tym dhe flake: . Aleanca Kuqezi: Shkatrrim urbanistik, çdo fillim turistik. Aktivistet kuqezi hedhin bomba tymuese dhe prishin rrethimin. Protestuesit kuqezi shkaterrojne pengesat qe kane bllokuar rrugen e plazhit. AK: Rruget qepen ne dimer dhe shqepen gjate veres. AK: 10 milon euro rruge e re u inagurua para 6 muajsh. AK: Terrorizmi urban, shkatrron turizmin shqiptar. Dhjetra forca policore po qetesojne situaten e protestuesve te AK                   Lexo me teper [...]

Godet serish Kreshnik Spahiu.

 

kreshnik spahiu

 

 

 

 

 

 

 

Tragji-Komike: “Pas Vuçiç edhe TaulantBalla viziton Kosovën”
Kërkon të takoj Rugovën por e informojnë se ka vite që ka ndërruar jetë!
Kërkon të vizitoj Kumanovën por i thonë që ndodhet në Maqedoni!
Takon Thaçin por i ngatërron emrin dhe e thërret Menduh”

shkruan ne nje status  kreu  “AK” Kreshnik Spahiu.