ZOTI ËSHTË I PARI, SHQIPËRIA MBI TË GJITHA


Aleanca KuqeZi rrethon Parlamentin me kazanë: Të pastrojmë plehrat e politikës shqiptare.

protesta perpara parlamentit
Qindra aktivistë të Aleancës KuqeZi bllokuan me kazan plehrash hyrjen e parlamentit shqiptar. Protestuesit shpallën “tenderin” e pastrimit të plehrave të politikës në Shqipëri. Në mënyrë simbolike ata hodhën në kazan ministrat dhe deputetët e inkriminuar. Protesta Kuqezi drejtohej nga Kreshnik Spahiu i cili bëri thirrje: “Nëse deri në vjeshtë kriminelët nuk zbatojnë ligjin për tu dorëhequr nga qeveria dhe Kuvendi atëhere s’na mbetet gjë tjetër por ti bëjmë thirrje popullit që rebelohet për ti vënë kyçin parlamentit të gangsterëve. Me imoralitetin dhe llumin e tyre ata kanë inkriminuar dhe infektuar gjithë shoqërinë. Ata janë pervers me stafin, me qytetarët me shtetin. Historitë e kokainës Lexo me teper [...]

Aktivistet gra dhe vajza te Aleances KuqeZi rrethojnë me ‘brekë’ zyrat e punës: Qeveritarët nuk lexojnë CV-në por kërkojnë seks

15-05-2016
Aleanca Kuq e Zi ka protestuar sot para zyrave të Punës në Tiranë duke marrë shkas nga skandali seksual i ish-kryebashkiakut të Peshkopisë, Shukri Xhelili. Mbi 100 gra dhe vajza kuqezi me brekë të grisura në dorë rrethuan zyrat e Punës. Gratë aktiviste të Aleancës Kuqezi hodhën dhjetra breke te grisura ne Zyrat e Punesimit. Aktivistet Kuqezi deklaruan se Qeveria puneson vetëm vajza te bukura dhe anjë grua mbi 40 vjec nuk punesohet. Sipas grave kuqezi qeveritarët nuk lexojnë CV por kerkojnë seks. Më tej, aktivistet deklaruan se vajzat shqiptare janë viktima te qeveritarve brek-grisur Në mbyllje të deklaratës gratë kuqezi bën thirrje pë rrëzimin e qeveritarëve brekëgrisur dhe milionerë.   Lexo me teper [...]

MINISTRIA E MAFIES

13178773_1038534026192393_956197063549994747_n

Aleanca Kuqezi rrethon zyrat te Ministrit Tahiri. Aktivistet Kuqezi kane vendosur maska te zeza ne fytyre. AK: Mafia ka heq maskat ka veshur kollare deputetesh. AK: Shqipria ne gjendje te jashzakonshme nga vrasjet. AK: Tahiri s’zbuloi as bomben tek farmacia e babait. Protestuesit kuqezi vendosin 300 vazo “hashash” ne oborrin e ministris. AK: Vetem oborri Tahirit ka mbetur pa u mbjell me hashash.

4 gazetarët që “rrëzoi” nga shkallet Edi Rama! Nga Kreshnik Spahiu

kreshnik spahiu
4 gazetarët që "rrëzoi" nga shkallet Edi Rama! Nga Kreshnik Spahiu Në parkingun e Hotel Tirana sot u ndalën afro 4 milion euro auto-vetura super luksoze. Ishim makinat e ministrave dhe shoqëruesve të tyre. Ekipi qeveritar i vendit më të varfër në Europë mbidhej për të prezantuar projektin e Arenës Futbollit. Shqipëria i vetmi shtet në Europë pa një stadium olimpik? Jooooo Shqipëria s'ka asgjë! 2000 vjet më parë ilirët kishin qindra anije dhe mjete lundrimi sot asnjë traget apo anije shtetrore. Gjysëm shekulli më parë kishim 180 avionë ushtarak, sot tre hilikopterë të rrëzuar dhe zero aeroplanë. Një shekull më parë Shkupi kryeqendra e shqiptarëve kishte stacion treni, sot Tirana nuk ka një stacion hekurudhor. Lexo me teper [...]

300 aktiviste te Aleances Kuqezi bllokojne rrugen e plazhit Durres

10-04-2016
PO NDODH / Tym dhe flake: . Aleanca Kuqezi: Shkatrrim urbanistik, çdo fillim turistik. Aktivistet kuqezi hedhin bomba tymuese dhe prishin rrethimin. Protestuesit kuqezi shkaterrojne pengesat qe kane bllokuar rrugen e plazhit. AK: Rruget qepen ne dimer dhe shqepen gjate veres. AK: 10 milon euro rruge e re u inagurua para 6 muajsh. AK: Terrorizmi urban, shkatrron turizmin shqiptar. Dhjetra forca policore po qetesojne situaten e protestuesve te AK                   Lexo me teper [...]

Godet serish Kreshnik Spahiu.

 

kreshnik spahiu

 

 

 

 

 

 

 

Tragji-Komike: “Pas Vuçiç edhe TaulantBalla viziton Kosovën”
Kërkon të takoj Rugovën por e informojnë se ka vite që ka ndërruar jetë!
Kërkon të vizitoj Kumanovën por i thonë që ndodhet në Maqedoni!
Takon Thaçin por i ngatërron emrin dhe e thërret Menduh”

shkruan ne nje status  kreu  “AK” Kreshnik Spahiu.

A kanë marrë viza amerikane “Al Kaponet” shqiptarë?

  Nga Kreshnik Spahiu A e dini që shtetasit maqedonas marrin viza 10 vjeçare për të udhëtuar në SHBA? A e dini që viza 10 vjeçare marrin edhe shtetasit Bullgar, Rumun, Malazez etj? Gjithsesi edhe një një komshiu im fajdexhi e siguroi vizën amerikane për 3 vjet, një tregtar 1 vjeçare, një ministër, një deputet, një bojaxhi etj Prej disa muajsh ambasada amerikane ka kërcënuar hapur zyrtarët e korruptuar shqiptar se do tu rrefuzojë vizën për të udhëtuar në SHBA. Po a ka forcë diplomacia amerikane të shpall non grata mafien politike shqiptare apo ata që ambasadori Lu konsideron të paprekshëm si “Al Kapone”? Deri më sot asnjë kryeministër, ministër, deputet, zëvendës ministër, kryetar Lexo me teper [...]

1000 kuqezi në Tiranë nisin fushatën: “Shqipëria s’po Ndryshon” / Ja strategjia

Komente: 1

ridimensionato
Lideri i Aleancës Kuqezi, Kreshnik Spahiu ka prezantuar sot gjatë një takimi në Akademinë e Arteve manifestin strategjik të alternativave kuqezi për qeverisjen e Shqipërisë. Platforma u publikua para 1000 përfaquesuesve të Asamblesë Tiranës. Mes ovacioneve të shumta Kreshnik Spahiu mbajti një prezantim shumë popullor dhe vizionar. Kryetari i AK-së, Spahiu, e ka hapur takimin me urimin për besimtarët katolikë për Festën e Pashkëve dhe ka zgjedhur për të recituar disa vargje të poetit kombëtar dhe klerikut At Gjergj Fishta, në të cilat jep mesazhin e një kombi pa ndasi. “Ani kush, pra me i pri KOMBIT, Ju, do pyka bijtë prej LLOMIT, Që “SHQIPTARË”, vedit i thoni, Jo pse ju shqipninë e doni, As që ndonjë Lexo me teper [...]

Aleanca KuqeZi dhe ish të përndjekurit/ Të hapen dosjet e spiunëve dhe agjentëve që na qeverisin

Komente: 3

kreshnik
Aleanca KuqeZi prezantoi sot mes qindra mbështetësve dhe në partneritet me lëvizjen e të Drejtave të Mohuara nismën ligjore për Hapjen e Dosjeve të zyrtarëve të Lartë. Intelektualë, artistë, gazetarë, pensionistë dhe ish-të burgosur politik iu bashkuan kësaj nisme. Gjatë fjalës së tij kreu i Aleancës KuqeZi Kreshnik Spahiu deklaroi: “Shqipëria është i vetmi vend i Europës Lindore që nuk ka hapur dosjet e sigurimit shtetit dhe agjentëve të shërbimeve të huaja. Populli duhet të njoh se kush e drejton dhe kush janë ministrat dhe deputetët. Vetëm hapja e dosjeve pastron shtetin nga qeverisja e duarve të pista. Ende Shqipëria ka ministra dhe deputet që janë emëruar nga Athina dhe Beogradi. Gjermania në Lexo me teper [...]

Greqia ndeshkon perseri

Komente: 1

image

Aleanca KuqeZi reagoi kundër ndalimit të gazetarit News24 Bledian Cenolli nga policia greke në kufirin e Kapshticës. Kryeministri Rama sapo konfirmoi në Facebook se grekët i kemi aleat në sektorin e mbrojtjes. Ndërkohë Mimi Kodheli ndodhet në Athinë!