ZOTI ËSHTË I PARI, SHQIPËRIA MBI TË GJITHA

AK fton shqiptarët të bashkohen në përpjekjen për ndryshim

REZAR BALLAAleanca KuqeZi ka dalë ditën e sotme më 6 Prill në një deklaratë për shtyp për Protestën e Parë Masive kundër shtetasit Berisha. Në këtë deklaratë Kryetari i Tiranës i Aleancës KuqeZi, z. Rezar Balla është shprehur se :

“7 Prill pa Berishën” është protesta patriotike, e cila kërkon mbështetjen e mbarë popullit shqiptar për t’i dhënë mesazhin e fortë të fuqisë së bashkimit të zemrave kuqezi në përpjekje për të rifituar lirinë, të drejtat dhe për të marrë në dorë fatet e Shqipërisë”.

“Demokracia, liritë, të drejtat dhe e ardhmja tashmë janë përqëndruar në duart e pista të shtetasit Berisha dhe  një grushti njerëzish që kombin dhe atdheun e vendosin në plan të dytë, pasi në plan të parë kanë vendosur interesat e ngushta dhe meskine të gjithësecilit prej tyre”.

“Aleanca KuqeZi vjen si e vetmja alternativë opozitare, e cila përgjatë dy viteve nuk ka rreshtur së denoncuari dhe demaskuari çdo aferë korruptive, kriminale dhe antishqiptare të kësaj klase politike krejtësisht antikombëtare”.

Më tej z.Balla ka vijuar se : “7 Prill pa Berishën” është dita vendimtare për të treguar se Tirana nuk është pengu dhe haraçi i asnjë kahu politik apo marrëveshjeje që rëndon mbi dinjitetin dhe integritetin e kombit tonë. Një protest

2 KOMENTE

leonard

06/04/2013

arrow

dua qe te flas me z.kreshink ka mundesi

Arlind

18/04/2013

arrow

Jamë kosovar dhe jetoj ne austri mu kan ba bajat thaqi e berisha dhe po me dhimben syt kur pi shoh keta te dy ne tv.
Une jamë per partin tuaj zr spahiu sepse me pilqen shum dhe jamë i kënaqur qe tashmë janë ba dy parti patriotike vvja ne kosove dhe akja ne shqiperi ,ju lus që dhe ju te thirrni per protest edhe kunder thaqit sepse aj po ben bisedime me serrbine dhe këto janë te demshme per kosoven ju lutem beni thirrje dhe dilni sebashku me vv ta heqim këte tradhetar e pastaj edhe berishen.
KLM..

Lini një përgjigje

Emri juaj: (i domosdoshëm)

Emaili juaj: (i domosdoshëm)

Përgjigja juaj:

Posto përgjigjen