ZOTI ËSHTË I PARI, SHQIPËRIA MBI TË GJITHA

FOTO GALERI/ TUBIMI NE ELBASAN

3 KOMENTE

FORALD HOXHA

12/08/2013

arrow

EDHE QE SFITUAM KESAJ RADHE DO FITOJME RADHES TJETE SEPSE ATA QE JANE PATRIOT ATA DO JENE ME KRESHNIK SPAHIUN ALEANCA KUQ E ZI NUK DORZOHET

Sinisa

05/10/2014

arrow

Per telenovelen Shume zhumre per asgje kam per te thene keto fjale: ata qe bejne zhumre jane ne grahmat e fundit te nje politike llumi qe kane bere 8 vjet te qeverisjes se turpit te socialisteve ne kohen e qofte largut Fatos. Ata nuk kane hallin te vije PS ne pushtet sepse per kete nuk e luajne as kemben e jo me te lypin vota, se vota xhanem nuk u jep kush se nuk kane moral, por kane hallin qe kur ti bie ne pushtet Edi Rama, ata duhet te jene aty ku ndahet torta me luge ne brez. I dashur Edi ! Une jam rreth te 45 dhe akoma besoj se ky vend mund te behet por ne qoftese Ti nuk u thua troe7 ketyre njerezve se pa vota dhe kontribute nuk ka karrige kot ri tu mbushesh mendjen per program sepse programi i tyre eshte enderra e dikurshme per korrupsion te cilen presin me kohe ta fillojne aty ku e lane. Merru me te rinjte, me ata qe mbushen sallen me 15 janar dhe beji te enderrojne dhe shpresojne tek Ju sepse ata ua marrin vete prinderve te tyre votat pa qene nevoja per ato llumrat dhe hijenat qe gerthasin ne Asamblene e PS.Filloje punen tende pas takimit te FRESHIT me nje takim me te zgjedhurit vendore qe fituan por edhe me ata qe humben, sepse edhe ata kane nevoje per moral sepse populli edhe i ka votuar por ua vodhi deri-diku Saliu me horrat e tij, pastaj strukturat ne baze karrikoji me te deleguarit qe duan te punojne dhe qe duhet ti porosisesh te shkojne neper rrethe grup dhe jo tek e tek si te paret e fshatit per te mbledhur thashetheme lart e poshte per ti percare akoma me shume socialistet. Kjo eshte skuadra qe e solli ne pushtet Obamen, kjo eshte skuadra qe do t’ju sjelle edhe ju ne pushtet. Kush del jashte skuadre mer karton te kuq sepse nese i toleron dhe ju le hapsira te bejne bazen lemsh kane per te te tradhetuar diten e zgjedhjeve sie7 te tradhetuan ne Tirane. Tradhetia qe tu be ne Tirane duhet te jete busulla Juaj per te ndertuar skuadren fituese dhe njerezit e ndershem dhe majtiste ne ide dhe gen ke sa te duash ne kete Shqiperine tone te varfer. Hiq dore nga Meidanet, Yllet, Musate, Namiket, Fatoset, etj .Atyre bej sikur u jep pune por mos u ler gje ne dore se te bejne gjemen. Kam shume per te te shkruar se ate parti e njoh mire por hallet dhe papunesia qe ne 2004 kur me hoqen socialistet e mi qe kisha punuar me shpirt me detyruan te emigroj ne 2005 familjarisht por qe jam i gatshem te vij te jap kontribut e te vij prape ketu ku jam por dua ta di per ke punoj. Dhe nje gje e di mire: Per racen e politikaneve te vjeter te PS ku ben pjese edhe krimineli Sali se komunikon vazhdimisht me ata te tute se ia ka lene amanet Ramiz Alia, nuk punon me kush. Kujdes i dashur nga keta horra. Une e di se Ti do thuash po mire mo ku ti gjej te tjeret se nuk te afrohet kush ne opozite ? Po afrohen sa te duash kur u ngjall shpresen por si fillim ndiz zjarrin, ngrohe skuadren, beji ata te te besojne te paret dhe dil vete e shpjegoju shqiptareve se Ti je ndryshe. E bere ne Dialog me Shqiperine, fitove popullaritet por ne 2009 nuk i more frutet jo per shkak te shqiptareve por te tradhetise se madhe qe te bene kasta e vjeter e socialisteve qe ngjallnin panik per autoritarizmin tend ne pushtet. Eshte koha megjithemend per nje rilindje shqiptare por ne radhe te pare Ju keni nevoje per nje Rilindje te madhe dhe shpirterore te asaj ndertese qe quhet PS dhe kjo behet vetem me njerez qe kane enderra dhe jo me mbeturina teknologjike te rregjimit komunist. Une per vete te besoj por kaq nuk mjafton. Ne fund dua te uroj nga larg perzemersisht gjithe socialistet qendrestare te rregjimit fashist te Sali Berishes, ku pa diskutim i pari jeni JU dhe nese nje dite politika ne Shqiperi do te hyje ne ujera demokratike dhe europiane, socialistet duhet te te jene mirenjohes sepse u mbrojte PS nga projekti shkaterimit total te Sali Berishes, Fatos Nanos, Ilir Metes dhe mafias. te pershendes dhe nuk je vetem. Kujtimi Kanada.

Ejji

05/10/2014

arrow

I dashur Edi, Jam ne nje moshe te tille qe po ta lossarigelh nga koha kur kam votuar per here te pare i bie qe gjysmen ta kem kaluar ne kohen e diktatures se proletariatit dhe gjysmen tjeter ne kohen e demokracise se shpallur por te pa realizuar.Mendoj se duke shprehur disa mendime mund te ndihmoj sado pak. Nuk kam ndonje ide te re per programin,vecse ai duhet te jete i majte,i qarte e i detajuar per popullin.Ajo qe dua tetheksoj une eshte se duhet te luftoni qe ne rralle te pare ta kuptojne votuesit tuaj dhe pastaj te kundershtarit se nga realizimi i programit te PS-se do te fitojne edhe kundershtaret.Njerzit presin te vendosni sistemin ku zenia e nje vendi pune apo suksesi I biznesit te tyre nuk kushtezohet me verifikimin se per ke e kane dhene voten. Te jeni i sigurte se populli e urren Sali Berishen jo per programin,jo se eshte i djathte,por se ai rezultatet e realizimit te programit te PD-se i shikon si perfitim i tij dhe nje grupi te vogel rreth vetes, e cfare mbetet per ata qe kane votuar per te.Akuza me e madhe ndaj jush sot eshte se ju nuk do beni gje tjeter vecse ate qe beri Sali Berisha.Ajo qe duhet te beni Ju eshte se duhet t’u thoni hapur perkrahesve tuaj, se ne jemi ndryshe, ne nuk do vime ne pushtet per te perdorur si dhurata per jupostet e administrates publike e favorizime per bizneset tuaja private.Ne do vime ne pushtet per te garantuar barazine para ligjit e konkurrencen e ndershme,se ne do vime ne pushtet per te luftuar korrupsionin e bere me efikase taksat tuaja,e se ajo qe do bejme me mire se paraardhsit eshte se nuk do mjaftohemi me pozicionin retorik antikorrupsion,por do ta bejme ate te denueshem.Korrupsioni per ne nuk ka ngjyre, as i majte as i djathte.Ai eshte anti popull. Per rtealizimin e atyre qe sapo thashe me lart,nuk eshte e lehte.Sepse ne vendin tone deri me sot,rotacioni i pushtetit nuk eshte pare si rotacion programesh,por si rotacion i privilegjeve qe jep pushteti per ata qe vine ne pushtet.Kundershtaret e pare do t’i keni ndermjet jush.Ata do t’u thone se ata qe na vijne ne takime e mitingje po t’u themi keshtu do na rrallohen.Une mund t’u them se para viteve 90-te,ne rrallen e mengjezit te hershem per qumesht, njerzit merziteshin me shume kur privilegjohej dikush jashte rralles e jo per rrallen e gjate qe kishin mbajtur.Ju siguroj se po te veproni sic shpreha me lart, ne rrallen e gjate qe do votojne per ju do kete te majte e te djathte.Njerzit kerkojne barazi, shume,shume nuk arrijne te kuptojne se kush eshte me e mire per ta,taksa e sheshte apo ajo progresive. Me organizator e administrator te zgjedhjeve Berishentashme eshte vertetuar katerciperisht se nuk mund te realizohen zgjedhje te lira e demokratike. Populli shqiptar eshte bindur se Sali Berisha nuk duhet te vazhdoi me tej.Me c’shoh une edhe partneret nderkombetar jane bindur se ai qeverise ne menyre jo demokratike ,por si gjykoj une, ata mendojne se vetem me zgjedhjet e rralles mund te eleminohet.Ajo qe na mbetet eshte qe te bindim veten dhe partneret nderkombetar se zgjedhjet nuk mund te lihen ne doren e tij.Le ti lutemi zotit qe ai te mos na bej nje hata me te madhe se ato qe ka bere ne vitet e qeverisjes se tij.Pas kesaj edhe zgjedhjet e parakohshme,edhe fitorja e tyre nuk do na jepnin lumturine e duhur. Jeta me ka mesuar se nuk mund te kete siguri absolute ne drejtesine e pagabueshmerine e atyre qe mendon si zgjedhje te drejta.Lutem qe keto mendime t’u sherbejne sadopak. Me respekt Kujtimi

Lini një përgjigje

Emri juaj: (i domosdoshëm)

Emaili juaj: (i domosdoshëm)

Përgjigja juaj:

Posto përgjigjen