ZOTI ËSHTË I PARI, SHQIPËRIA MBI TË GJITHA

Te rejat më të fundit nga regjimi i mplakur ne Shqipëri!

berisha

Guxim Kola                                                                                                                                             Kryeministri Berisha:Me turqit kemi lidhje gjaku:
zvKryeministri Haxhinasto:Nuk ekziston toponimi çamëri as Greqi në as në OKB!
Ministri i mbrojtjes Imami emëron komandantin e forcave detare pa pyetur për presidentin duke shkelur  mënyre flagrante kushtetuten….lajm i fundit… e kthen mbrapsh kete emerim.
Perseri Haxhinasto:Pyetjes se gazetareve si ka mundesi qe greket u vene gjoba peshkarexhave shqiptare ne ujerat territoriale shqiptare?!… ai i pergjigjet qe kete lajm e ka pare vetem ne gazeta.
E fundit dhe jo me pak e rendesishme spikerja e kuvendit Topalli dergon per ne kalendat greke shqyrtimin e ligjit per kufijte shteterore.
Gjithe keto na tregojne me qartesi qe qeveria jone punon nate e dite per te miren e popullit mik grek duke ndermarre aksione te njepasnjeshme ne funksion te venies ne jete te planit grek per marrjen e ujerave territoriale shqiptare ku ne fillim shkarkon komandantin e flotes Kudret Cela i cili mesa duket ishte bere pengese dhe pastaj pengon me te gjitha forcat miratimin e ligjit per kufijte shteterore qe do ti jepte fund tentativave greke per uzurpimin e ujerave territoriale shqiptare.
Po forcat e tjera politike qeverisese çfare bejne nderkohe?!
Pdiu vazhdon te jete pjese e ketij koalicione qeverises qe po i “mbron” me te gjitha forcat te drejtat e çameve:
Ndersa Rama shqetesohet per “kastravecat e detit”

4 KOMENTE

TAFAJ

07/04/2012

arrow

DULE KERKON NANON KANDIDAT PER PRESIDENT ,,,PSE;;;;;; SALIU HEQ E CON NE PUN KE PUSHTETAR TE DOJ EDHE KUR TE DOJ . VETEM E VETEM TE KALOJNE PLANET E GREQIS ,,, PSE O SALI ;;;;;HESHTJA E EDI RAMES , DO TE THOTE PO JAM DAKORTE ME GREKUN . ME PAK FJALE POLITIKA SHQIPETARE ESHTE E DOREZUAR TE E GREKUT ,,,TURP,,,,TURP,,, E VETMJA SHPRES ALEANCA KUQEZI.

Besnik Hasanaj

08/04/2012

arrow

Kur do ti vije fundi ketyre funderinave qe na kane pushtuar per 20 vjet dhe po mundohen me cdo kushte te mbajne karriket e tyre, duke shitur kulturen dhe trojet tona qe eshte gjeja me e shtrejt e cdo Kombi!!!! Ndersa ne akoma sundohemi nga keto funderina qe me vullnetin e Popullit dhe udheheqjen e AK do te shpetojme njehere e mire.

TAFAJ

09/04/2012

arrow

dhembet te kan rene , kucurat te kan ngel ,o sali i plakur , sali kriminel.

shqiptari patriot

09/04/2012

arrow

sali plehra kujton se do te vazhdoje te talet akoma me popullin tone.
duhet ta mare vesh i plehra i grekut dhe i serbit qe shqiperine e komandojne vete shqipetaret
dhe jo nje injoranr , nje funderrine si sai berisha. nje komunist i fakte i sistemit diktatorial.
shqipetare ka ardhur koha t’ja kthejme shqiperine shqipetareve. sali berisha ,ilir meta ,fatos nano,
edi rama, qe te gjithe kata dhe vasalet e tyre i kane mbushur llogaritr ne ZVICER me gjakun e popullit shqiptare. prandaj popull mos u beni me preh e mashtrimeve te ketyre tradhtareve te popullit shqiptar.

Lini një përgjigje

Emri juaj: (i domosdoshëm)

Emaili juaj: (i domosdoshëm)

Përgjigja juaj:

Posto përgjigjen