ZOTI ËSHTË I PARI, SHQIPËRIA MBI TË GJITHA

Aleanca Kuq e Zi Itali reagon ndaj indiferencës e mungesës së turpshme të respektit për flamurin e Skënderbeut

Aleanca Kuq e Zi Itali reagon ndaj indiferencës e mungesës së turpshme të respektit për flamurin e Skënderbeut

Rome

 

Aleanca KuqeZi Itali, me qendër në Romë, reagoi nëpërmjet aktivistëve të kryeqytetit italian, ndaj indiferencës e mungesës së turpshme e të pafalshme të respektit për flamurin e Skënderbeut nga ana e ministrit Imami, duke përkujtuar heroin e simbolin e lirisë shqiptare në Piazza Albania, Romë, ku gjendet edhe përmendorja e Tij.
AK Itali vë në dukje, se është pikerisht ministri i mbrojtjes, ai prej të cilit çdo shqiptar, pret me shumë profesionalizëm e dedikim kombëtar, për garantimin e mbrojtjes dhe sigurisë së lirisë së vendit, prandaj e vlerëson si absurde dhe të pakonceptueshme ndodhinë në Maqedoni.
Për më teper që në Maqedoni 40% e popullsisë eshte shqiptare dhe ky imazh që paraqet ministri Imami e vetë shteti shqiptar nuk mund veçse të demoralizojë shqiptarët e atjeshëm, të cilët presin nga shteti amë t’i mbrojë e jo t’i nënshtrohet arrogancës së shovinizmit sllavomaqedon, të këtij kombi që edhe pse s’i kanë dalë ende dhëmbët tregon uri të madhe ndaj shqiptarëve.

AK Itali shpreh indinjatën e thellë për këtë përdhosje të dinjitetit të shqiptarit, që është në vazhdën e diskriminimeve të vazhdueshme sllavomaqedone. Po kështu shpreh shqetësimin, se nëse 10 milion shqiptarëve guxojnë t’u shkelin dinjitetin në mënyrë të përsëritur 1 milion sllavomaqedonas, atëherë nga dinjiteti dhe prestigji kombëtar shqiptar nuk ka ngelur pothuaj asgjë.
Ne kujtojmë se 100 vjet më parë në rolin që ka Imami sot ka pasë qenë një shqiptar nga Maqedonia, Mehmet Pashë Dërralla, i cili ka firmosur edhe Deklaratën e Pavarësisë, prandaj përveç këtij turpi ndaj shqiptarëve, dinjitetit e prestigjit kombëtar, Imami ka dhunuar edhe kujtimin e këtij patrioti të madh.

Aleanca KuqeZi Itali

13 KOMENTE

Altin

23/01/2012

arrow

Me simpatiku ne foto eshte FLAMURI KUQEZI.
I dyti vjen Erald Dika:)

Franc J.

23/01/2012

arrow

Ku e marrin këta maqedonasit guximin të ofendojnë rreth 9.5 milion shqiptarë dhe vetë janë 1.1 milion!!! Ky popull që (nuk e meritojnë asfare) shteti i tij ka një sipërfaqe që është 2.4 herë më e MADHE se sa sipërfaqja ku jetojnë maqedonasit. Ne shqiptarë, ky popull më i lashtë, më punëtor, më bujar, më mikpritës dhe më tolerant në Evropë, jetojmë në një sipërfaqe që është 2.7 herë më e VOGËL se sa ajo ku jetojnë shqiptarët!!!!! SKANDAL!!! SHQIPTARËT NUK E MERITOJNË KËTË!!! Neve, që nuk e duam këtë pushtet e tanishme në kuvend, mund të bëjmë një revolucion në Shqipëri, Maqedoni dhe Kosovë, dhe mund të bëjmë një REVOLUCJON (që të duket ky këmbim i pushteteve më dramatik sesa të presim zgjedhjet elektorale). Dhe pasi jena të bashkuar mund ta rregullojmë juve qejfin!!!

Franc J.

  Burim

  13/02/2012

  arrow

  Nuk e di a mund të themi Maqedon se ata nuk kan identitet si Maqedon se Ata jan të ardhur nga bugarija ,, dhe jan BUGAR, Maqedonija ësht e Shqiptarve 2/3 edhe me Histori,

  Shpresoj se sa më shpejt të Bashkohen trojet e tona, edhe nuk duhet mi haru shqipart në Lugin Preshevë ata Vujn shum prej Serbëve,, kalofdshi mir.

Durimi

24/01/2012

arrow

Shqiptari nuk shihet as nga kèpucèt dhe as nga e tè qenit Shqiptar.Shqiptar èshtè vetèm kush e don Shqipèrinè,jo si disa bubarrecè apo mburavecè qè po na hiqen Shqiptarè,nè mes ,edhe disa tè Aleancès.Respekte!

saimir

24/01/2012

arrow

Deri tani kemi qen populli me pak Revolucionar ne Europe, ndoshta dicka do te ndryshoj nga AK-ja. E pse jo te jemi nje revolucion i tipit te ri ne kete kohe europane.
Do te duhet shume pune e vullnet per te bere te ditur vete shqipetareve dhe botes qe ne kemi vlera dhe deshire te jetojme me drejtesi, qe kane kaq vite qe na i mohojne te huajt, dhe nje shekull te tanet (nese mund ti quajme keshtu). respekte

bledi

24/01/2012

arrow

maqedonia eshte thjeshte nje pordhe e shqiperise asgje me teper

Marku

26/01/2012

arrow

Sali Berisha gjat vizites ne Podgoric ofendoj Shqiptaret qe kerrkojn te drejat kombetare duke na quejtur estremista nuke kemi prit nga kryeminsitri shqiptar jemi shum te ofenduar

Në pyetjen e një gazetari drejtuar dy kryminstrave se a mund të ndikojnë elementet nacionaliste për stabilitetin në rajon, Llukshiq deklaroi se:
“Ne jemi të përkushtuar për bashkëpunim dhe të margjinalizojmë këto elemente. Asnjëherë nuk e kemi trajtuar psh. kërkesen për komunën e Tuzit si joligjitime”.
Kryministri Bersiha në këtë pyetje u përgjigjë se ato janë klithma të shkuara që nuk i don askush më.
“Çdo njëri i qytetruar ka në rend të parë interesin kombëtar. Sot unë mendoj se interesi i shqiptareve ështe integrimin i tyre ne BE. Ideali kombëtar brazohet me idealin europian. Kështu që zërat e ekstremisteve i ngjasin një klithme të shkuar që nuk i don askush më”, u shpreh Berisha

pq

26/01/2012

arrow

sllavomaqedon do me thon sllav qe jeton ne maqedoni

rrahman-kosova

29/01/2012

arrow

Ali Ahmeti ne nje deklarat pas perfundimit te zgjedhejeve tha.Doti shikojm mundesit dhe dote bisedojm ne gruevskin dhe doti harmonizojm qendrimet pastaj dota bejm qeverin,Ketu vllazer eshte pika qmenduris,si nuk eshte me i mir as menduh thaqi.por dua te jap nje vleresim se kujan katandisur kto kasta poltike shqipetar,ne vend se thoshte se ne shqipetaret dote bisedojm dhe ti harmonizojm qendrimet karshi elemmntit maqedonas ai mohonte jo vetum thaqin gjith ate elektorat te krahut thaqit dhe te jtereve vetum e vetum te marr pushtet per ti sundu ma mir shqipetaret kjo duhet qdo shqipetar ta vetediesoj dhe ketyre partiqkave qe lidhin kualicione sine kosove thaqi isa mustafa ne shqiperi sali berisha me grekun me dreqin por jo me shqipetar,pra na duhen forca te shedosha kombetare ,per ta quar bigen shqipetare drejt aty kujan edhe bigat e tan europes.

Ergin Mustafa

30/01/2012

arrow

kto jane sllavogrekomaqedonasit
si mund te jetohet me kta injorante
rrofte kauza e z. Spahiu
SHQIPERIA E BASHKUARE

Alben

30/01/2012

arrow

BASHKIM KOMBTARE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
RROFTE SHQIPERIA 100.000 KM KATRORE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Shkupi

29/02/2012

arrow

maqedoni nuk ekziston fare ata jan bullgar te ardhur aty.

  TETOVARI

  29/02/2012

  arrow

  maqedonin duhet me nda ni pjes me ja dhan bullgaris dhe pjesa tjeter dihet asht SHQIPTARE sepse ata jan sllav te prisht.

Lini një përgjigje

Emri juaj: (i domosdoshëm)

Emaili juaj: (i domosdoshëm)

Përgjigja juaj:

Posto përgjigjen