ZOTI ËSHTË I PARI, SHQIPËRIA MBI TË GJITHA

AK NË PËRMET, PROTESTË ME BLLOKIM RRUGE KUNDËR VIZITAVE TË GRUPEVE NEONAZISTE TË “AGMIT TË ARTË”

Photo: Happening nowpatriotet kuq e zi AKPërmet – Aleanca KuqeZi ka zhvilluar nje protestë kundër vizitës së grupeve neonaziste greke si dhe disa deputetëve të “Agimit të Artë” në Këlcyrë të Përmetit për të festuar sipas tyre festën e çlirimit te Republikës së Greqisë.

Dhjetra kuqezinjve të mobilizuar nga Permeti dhe Kelcyra kanë protestuar në rrugën nacionale pranë urës së Dragotit ku do të kalonin grupet neonaziste dhe perfaqësues të Agimit te Artë për të shkuar drejt manastirit të Këlcyrës ku dhe do të kryhet ceremonia me traditë greke për festen e çlirimit të Greqisë.

Aleanca KuqeZi dënon ashpër dhe fort mos reagimin e diplomacisë së gjunjëzuar të qeverisë shqiptare, e cila vijon te përbuze dhe cënoje integritetin dhe moralin e kombit shqiptar me një politikë anti-kombëtare dhe ne mbështetje të qarqeve ant-shqiptare Serbo-Greke.

Me dhjetra flamuj kombëtarë u shpalosen ne rrugën nacionale drejt urës së Dragotit qëllimi i të cilëve ishte dhenia e mesazhit se nuk do të pranohen për asnjë çmim dhe asnjë kusht sjellje të tilla nga grupet neonaziste greke si dhe Agimi i Artë të cilat kanë për qëllim vetëm destabilizimin e jugut të Shqipërisë.

Aleanca KuqeZi zotohet se do të zbatojë me shtetin grek parimin e reciprocitetit ku për çdo qytetar shqiptar qe trajtohet në mënyrë jo normale ne kufirin, grek e njëjta gjë do të zbatohet me çdo qytetar të Greqisë që do të kalojë drejt Shqipërise. Për çdo shqiptar që do të kthehet mbrapsht sepse eshte çam, një shtetas grek do të ndalohet të kalojë drejt vendit tonë.

Alenaca KuqeZi i bën thirrje mbarë kombit shqiptar që të sensibilizohet dhe solidarizohet me nismat e Aleances KuqeZi të cilat kryefjalë kanë rivendosjen e dinjitetit kombëtar të shqiptarëve në vendin e merituar, jo si peng i haraçëve të shtetasit Sali Berisha ndaj Greqisë apo dhe Serbisë.

Identeti, integriteti moral dhe territorial i shqiptarëve nuk mund dhe nuk do të jete kurrë nje mekanizëm që peëdoret nga qeveritarët anti-shqiptarë të qeverisë së shtetasit Sali Berisha për interesa personale politike.

Aleanca KuqeZi kërkon me ngulm që Ministria e Jashtme e Shqipërise të reagojë kundër vizitës tendencioze me qëllime anti-shqiptare dhe të thërrasë për shpjegim funksionarët e Ambasadës Greke në Shqipëri të cilët janë parë në mbështetje të aktiviteteve të neonazistëve dhe Agimit të Artë.

2 KOMENTE

! KoSoVaRi !

27/10/2012

arrow

Ju Lumte oj Aleanca Kuq e Zi sepse ju jeni ata qe e mbroni kete popull
I Lus gjithe qytetaret shqiptar ane e mbane trojeve etnike shqiptare nga do qe jan qe mos ti votojn partit ne shqiperi siq jan:PD,PS,LSI,etj por le te VOTOJNE ALEANCEN KUQ E ZI!,Sepse keto parti si PD si PS,si LSI,krejt jan berllog kape njeri mshoji tjetrit keta jan veq me e shit edhe me tutje atdheun e tyre,vetem e vetem per interesa partiake.
Ne Kosove mos e votoni PDK,LDK,AAK,AKR,LDD,etj se edhe keto jan parti qe vetem e vetem jan per veti e sa i perket PDK, e AAK-se keta e shiten kosoven,keto parti e kan destabilizu krejt veriun keta jan tradhetar te kombit.
Andaj ne Kosove i vetmi shpetim eshte Levizja Vetevendosje,e ndersa ne Shqiperi eshte Aleanca Kuq e Zi!.
Rrnoft Aleanca Kuq e Zi!,
Rrnoft Levizja Vetevendosje!
Shpetim i Kombit Shqiptar Jeni ju.

kaon

28/10/2012

arrow

Racizmi me racizem perballohet!! Ju lumte. Aj te marrim armet ta zgjidhim dhe ket problem me greqin. Injorant edhe koktrashe keni qene edhe po vazhdoni te jeni… injorante, me fuqi fizike edhe para… po.. injorante. Gjithe europa e di kete. Gjithe europa deri ne norvegji degjon emrin albanian, albanokosova etj iken me vrap… turpi i europes jane shqiptaret

Lini një përgjigje

Emri juaj: (i domosdoshëm)

Emaili juaj: (i domosdoshëm)

Përgjigja juaj:

Posto përgjigjen