ZOTI ËSHTË I PARI, SHQIPËRIA MBI TË GJITHA

Themelohet “Aleanca e grave dhe vajzave Kuq e Zi

TIRANE – Themelohet “Aleanca e grave dhe vajzave Kuq e Zi”, pjesë e strukturës së “Aleancës Kuq e Zi”, ku janë anëtarësuar qindra gra e vajza nga të gjitha trevat shqiptare.

Mësohet se kryetare e përkohshme e aleancës u zgjodh Florentia Xheko.

Aleanca bëri të ditur se do të vijojë përpjekjet për depolitizimin e familjeve dhe shoqërisë shqiptare dhe u bëri apel nënave të mësojnë fëmijët e tyre të duan Shqipërinë dhe jo patinë.

“Aleanca Kuq e Zi” u bëri thirrje nënave shqiptare në emigrim që të mësojnë fëmijët e tyre të flasin shqip.

5 KOMENTE

Vasilika Zeka

19/11/2011

arrow

Pershendetje
Degjova qe nje nga objektivat e kesaj aleance do te jete lufta kunder fenomenit gjakmarrje. Jam e interesuar te dija per hapat e metejshem ne kete lufte dhe si mund te jap kontributin tim per kete gje.
Faleminderit
Vasilika /Shkoder

ErionGj

19/11/2011

arrow

Pershendetje.
Eshte mese e vertet qe nje nder obiektivat do te jete dhe gjakemarrja dhe jemi te hapur per cdolloj kontribut tuajin. Te dhenat tuaj po ja u percjell departamentit perkates te cilet do ju kontaktojne per cdo lloj informacioni ne vijim.

Ju faleminderit.

ELONA

24/11/2011

arrow

ME SHUME DESHIRE DO TE DOJA TE ISHA PJESE E KESAJ ALEANCE. KU MUND TE KONTAKTOJ PER TU AKTIVIZUAR NE KETE ALEANCE MBARESHQIPTARE? JU UROJ PER KETE INICIATIVE VECANERISHT PER ALEANCEN E GRUAS.

Nermine

25/11/2011

arrow

I PERSHEDES SHQIPTARET KU DO QE JANE.JAME E INTERESUAR SE SI MUND TE KONTRIBOJN GRAT DHE VAJZAT E MAQEDONIS NE ALEANCEN KUQ E ZI. JU MIRPRESIM DHE NE TETOVE

LULZIME BAJRAMI

28/11/2011

arrow

URIME FESTA E 28 NENTORIT,ju pershendes gjithashtu nga Maqedonia nuk di sa do te realizohet ky projekt gjigant i shumepritur por mjafton edhe nisma njeher per njeher u pergezoj

Lini një përgjigje

Emri juaj: (i domosdoshëm)

Emaili juaj: (i domosdoshëm)

Përgjigja juaj:

Posto përgjigjen