ZOTI ËSHTË I PARI, SHQIPËRIA MBI TË GJITHA

Qyteti Studenti, firma kundër regjistrimit etnik

Qyteti Studenti, firma kundër regjistrimit etnik

Peticioni kundër regjistrimit të popullsisë mbi bazë etnie e feje ka gjetur sot mbështetjen e studentëve në Tiranë. Aleanca Kuq e Zi është ndalur në mesditë në sheshin “Demokracia” në Qytetin Studenti për mbledhjen e firmave që kundërshtojnë regjistrimin sipas formularit të paraqitur.

Përfaqësues të Aleancës e kanë cilësuar turp shitjen e kombësisë për para.

Gjatë një tubimi të zhvilluar sot me studentët, ata kanë theksuar se nuk janë kundër regjistrimit të popullsisë dhe se vetë shqiptarët e pranojnë regjistrimin, por nuk do të tolerojnë kurresesi falsifikimin. Ndalesa e radhes, vjen pas nje turi te bere per mbledhjen e firmave fillimisht ne Vlore e me tej, ne Durres, Tirane, e Elbasan.

Pas mbledhjes se 20 mije firmave, peticioni do t’i dergohet institucioneve me te larta te shtetit, perfshire Kuvendin, Presidentin dhe perfaqesive diplomatike ne Tirane.

NJË KOMENT

Online casino

27/06/2013

arrow

Aussie online casinos…

Top 10 online Aussie casinos….

Lini një përgjigje

Emri juaj: (i domosdoshëm)

Emaili juaj: (i domosdoshëm)

Përgjigja juaj:

Posto përgjigjen