ZOTI ËSHTË I PARI, SHQIPËRIA MBI TË GJITHA

Himni i Aleancës Kuq e Zi thyen rekordin në rrjetin social Facebook.

Himni i Alenaces Kuq e Zi thyen rekordin ne rrjetin sociaal Facebook.

Himni i Aleancës Kuq e Zi thyen rekordin në rrjetin social Facebook. E publikuar nga administratori E. Hatia, duke u bërë thirrje shqiptarëve “Le të bashkohemi dhe të arrijmë 1912 ‘like’ për nder të pavarësisë së vendit tonë, Shqipërisë. O sot o kurrë për ty Shqipëri Aleanca Kuq e Zi” Komente pa fund, numri i ‘like’ më i shpejtë se sekondat e orës. Brenda 28 min (1680 sekondave) ky himn madhështor ka marrë 1915 ‘like’, të cilat nuk kanë të ndalur edhe në këto momente. Komentet nga më të bukurat dhe më mallengjyeset si kurrë më parë. E si mund të ndodhë ndryshe, kur shqiptarët bashkohen nën të vetmin simbol, flamurin KuqeZi. Të duam Shqipëri !

Nga E. Gjergji

11 KOMENTE

betim

19/11/2011

arrow

SKA KOMENT JENI FANTASTIK PERPARA DHE VETEM PERPARA PER BASHKIMIN E QDO SHQIPTARI QE E NDJEN VETEN SHQIPETAR. JENI FANTASTIKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKK ME TE MIRET E TROJEVE SHQIPTARE ,PUN E PAQME MI HIMNIN ESHTE FANTASTIK I KENDUAR PERFEKT NGA KETA KENGETAR TE MEDHENJ TE ESTRADES SHQIPTARE E ME QERRSHIN MBI TORT TE MADHIN E TE PA PERSERITSHMIN RESHAT ARBANEN PA HARRUAR AMBASADORIN ME TE MIR TE TROJEVE SHQIPTARE DJALOSHIN KOSOVAR LORIK CANEN.

GLENI

21/11/2011

arrow

DUA TI KERKOJ KRESHNIK SPAHISE 1] .TE BEJ NJE VIZITE ANDEJ NG GREQIA DHE TE TAKOHET ME POPULLATEN E ARVANITASVE ATJE DHE TI TREGOJNE SE KUSH JANE SE JANE PJESE E JONA E KOMBIT TONE DHE JO MBETURINA AZIATIKE TA BEJ SOT KETE HAP .2].TE SHKOJE DHE NE PRESHEVE ,MEDVEQE DHE BUJANOVC DHE TI JAPE ZEMER DHE ASAJ KRAHINE SHQIPTARE QE TANI NDOLLET NEN SERBI.

Asipi nga Shkupi

22/11/2011

arrow

Rrofshi, keni trazuar ndjenjat kombetare te shum shqiptar qe kan qen dhe jan ne gjum. Ju lumt perpara, Zoti ju bekoft ………

Bashkimi nga Kumanova

23/11/2011

arrow

JU PERGEZOJ DHE JU UROJ SUKSESE NE KETE DREJTIM…DESHIROJ QE TE GJITH NE SHQIPETARET TE
BASHKOHEMI NJEHER E PERGJITHMON QE MOS TE JEMI LOJE E TE TJEREVE,POSAQERISHT TE MOS JEMI LOJE E NJE DIKTATORI I TIPIT TE NIKOLLA GRUEVSKIT I CILI LUAN DHE PROVOKON NDJENJAT SHQIPETARE KETU NE FYROM,DHE KISHA PASE DESHIRE QE KETO NJEREZ TE CILET PERFAQESOJNE ALEANCEN KUQ E ZI TE NA VIZITOJN ME SHPESH NE KETO TROJE ETNIKE TE CILAT FYROMCAT DOJNE TI BEJNE PER VETE…SUKSESE DHE VETEM SUKSESE…RROFT POPULLI SHQIPETARE

  Gramozi

  24/11/2011

  arrow

  Te mesyjme te gjithe drejt Vlores me Flamurin tone se jemi te gjithe si Flamuri yne Kuq e Zi.
  Rrofte Ardheu gjeja me e cmuar e cdokujt qe e quan vehten Shqiptar.
  Te gjithe sebashku o sot o kurre te na bashkoj i madhi Flamur !
  Kush e ndjen vehten sadopak Shqiptar e ndjen edhe zerin e Atdheut qe therret nga Vlora :
  Per Memedhene,
  Per Memedhene,
  Vraponi burra se s’ka me frike
  Te gjithe ne Vlore ,per Flamurin qe te paret atne kan’ ngrit !
  Shqiperine vetem ne bijte e saj mund dhe duhet t’a ribejme.
  Conju shqiptar prej gjumit conju te gjithe si vllazen rreth Flamurit bashkonju !
  Rrofte Flamuri yni !

eraldo

24/11/2011

arrow

Ju pergezoj per kete kenge

Murre

26/11/2011

arrow

Lu pergezoj ju lumt Aleanca KUQEZI. Aleanca Kuqezi Burra Shteti

Presheva

27/11/2011

arrow

Me ne funde,pas 46 vjeq.jete,po ndjej turbulence ne shpirtin tim,gjeta nje vende,gjeta dikend,te gjeta ty Aleanca Kuq e Zi.

xhilda

27/11/2011

arrow

kenge fantastike urime Aleanca ..

shoni

28/11/2011

arrow

Pse jam me JU : Sepse 1. Dua qe te kemi dinjitet ne bote pasi e kemi humbur , nuk mund te shkojme ne BE ne 4 shtete te ndare ( rast unikal ne bote sepse ne cdo cep matane kufirit na rrethojne po bashkekombasit tane). Kemi grindje per pushtet dhe jo bashkepunim per te miren e vendit. 2.Jam me prinder me fe ( besime ) te ndryshme dhe nuk dua percarje religioze kombetare. 3 Jam me prona por shteti im 20 vjet nuk po me jep ato qe me takojne sipas te drejtes se Kushtetutes e parimit nderkombetar. Mungesa e te berit shtet si duhet po ben qe shumica e Shqipareve te ikin nga vendi.

rinald

28/11/2011

arrow

SOT VLORA KA FESTE DHE JU I DHAT ME SHUM LUMTURI FESTES TON ME KETE KENGE ,FESTE PACIM GJITHEMON .HA SE AROVA I THONI SALIUT MOS TE BEJ PROVE ME MONUMENTIN SE AI E DI MIRE KOKEN E VLORES .RESPEKTE AK

Lini një përgjigje

Emri juaj: (i domosdoshëm)

Emaili juaj: (i domosdoshëm)

Përgjigja juaj:

Posto përgjigjen