ZOTI ËSHTË I PARI, SHQIPËRIA MBI TË GJITHA

Himni i Aleancës KuqeZi

Teksti i himnit

Mjaft ti ke duruar nëna ime Shqipëri.
Toka ime e bukur, të adhuroj.
Shekujt ëndrrën tonë s’e ledhatuan
kurrsesi.
Kuq e Zi do të jetë Aleanca për
këtë Shqipëri

Ref: Shqipëria zemra ime, shqipja kuq e zi.
Çdo njeri nga ne tjetër emër s’ka.
Tjetër fe s’kërkon, vetëm shqiptar

Për çdokënd që ndihet brenda vetes
një shqiptar.
Që nga lashtësia mbijetojmë.
Prej nga Iliria dhe emri Arbëri.
Kuq e Zi do të jetë aleanca për këtë
Shqipëri

14 KOMENTE

Diana

25/10/2011

arrow

Tani e degjova per here te pare himnin…..mu rrenqeth trupi e lotet me mbuluan fytyren…..
Uroj me shpirt:RRuge te ndritur,ALEANCA KUQ E ZI.

Fadil

25/10/2011

arrow

Suksese Aleanca KuqeZi!!!

KLEVI DISHI

26/10/2011

arrow

PARA SHQIPERI PARA ALEANCA KUQ E ZI DERI SA TA BEJM ILIRI NE LUFTOJM PER TY SHQIPERI

Persa

26/10/2011

arrow

Shume e bukur dhe frymezuese. Ne zemren e çdo shqiptari fle ëndrra e ribashkimit. Zoti na e mundesofte kete gje porse”Zoti nuk e ndryshon gjendjen e nje populli, per sa kohe vete populli nuk lufton per ndryshimin e gjendjes se tij”. Ndaj duhet te jemi sa me aktive dhe te sigurohemi qe te mbajme drejtimin e duhur, drejtimin e Drejtesise dhe Shqiptarise. Suksese.

Muzbajdin Qamili

27/10/2011

arrow

hallall……

silvio

27/10/2011

arrow

gjitmone do jem shqiptar e do mbetem i tille do lujftoj per njekomb per njegjuhe per nje fe e per nje tradit per nje flamur e do vdes per kombim e madh shqipriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

mergimtari nga zürichu

27/10/2011

arrow

JU LUMT VETEM PERPARA JEMI ME JU

g

27/10/2011

arrow

nje klip emocionues patriotik. bravo

olsi

27/10/2011

arrow

Ju lumte se shqiperis i kan munguar shum kohe Patriotet.

shpendi

28/10/2011

arrow

Aleanca KUQ E ZI, jeni te perkryer, ju pergezoj per tekstin muzuken dhe artistet e zgjedhun

TONNY_DURRES

01/11/2011

arrow

RROFTE ALEANZA KUQ E ZI QE TE NGREJ SA ME LART EMRIN SHQIPERI

ardit sina

03/11/2011

arrow

Nje komb ka nje gjuhe,nje popull,nje flamur,nje emer dhe konkretisht eshte SHQIPE,SHQIPETAR.SHQIPERI.qe ne nje ze te vetem themi JEMI KRENAR QE JEMI SHQIPETAR.bravo AK bravo zoti mos jua harxhofte kot mundimin.kjo po eshte thirrje per atdhetarizem.ku jan shqipetaret e vertet valle?a jane keto shqipetare qe un di(njoh) apo jo?.me shekuj me rradhe e kane mbrojtur ket vend nga tiranite sunduese dhe pushtuese djallzore dhe tani po humbasim kto shance te vogla qe na jane dhene per shkak te disa qe ndoshta jane shume po shume madje politikanesh etj dhe bejn bisnes me shqiperine.ka ardhur koha qe shqiperia po na therret prap per te vendosur drejtesi.

BURRELI

19/12/2011

arrow

PARA SHQIPNI POSHT SHKAUT E GREKUT LE CDO SHQIPTAR TE COHET NGA GJUMI E TJU KALLZOJM TAN BOTES SE DERI SA KJO SHQIPNI TE JET E BASHKUME NE VDESIM QYSH NA KA HIJE

Mark Preka

01/04/2013

arrow

ME PELQEU SHUM TEKSTI ,KU PASQYRON ANDRRIN PREJ SHEKUJSH PER BASHKIM.E NISIT RRUGEN NGA KRUJA LEGJENDARE DHE NE TE GJITH TREVAT SHQIPTARE,ME BASHKIM DOT MBIJETOJM.NE ISHIM POPULLI MA IMALL IBALLKANIT NGA QAMERIJA DERI NE RIVA TE DANUMBIT E MBIJETUM ME SAKRIFICA.TE MLLAJA,KOHA PER BASHKIM KA ARDH
KENI MARR PERSIPER NJE DRTYR TE MALLE,
ZOTI JU BEKOFT. DHE ORA E SHQIPNIS JU NIMOFT

Lini një përgjigje

Emri juaj: (i domosdoshëm)

Emaili juaj: (i domosdoshëm)

Përgjigja juaj:

Posto përgjigjen