ZOTI ËSHTË I PARI, SHQIPËRIA MBI TË GJITHA

Flamuri gjigand Kuq e Zi do mbulojë gjithë sheshin e Vlorës

Ak

Sot në Vlorë Aleanca Kuq e  Zi formoi Komitetin e Organizimit, për festat e Nëntorit me rastin e 99 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë. Ky takim i zhvillua në ambientet e Hotel Internacional Vlorë ku Aleanca Kuq e Zi kishte një mbështetje maksimale nga qytetarë të thjeshtë, biznesmenë, intelektualë, simpatizantë të Aleancës Kuq e Zi. Gjithashtu një mbështetje e gjerë edhe nga dhjetëra organizata të tjera. Të gjithë shpalosën idetë  për organizimin dhe mbarëvajtjen e një spektakli madhështor në sheshin e Flamurit në Vlorë, për një organizim apolitik, pa slogan, nën të vetmin simbol të shqiptarëve FLAMURIN KUQ E ZI.

-“ Ftojmë të gjithë shqiptarët që më datë 26 Nëntor ora 11:00 t’i bashkohen Aleancës Kuq e Zi në këtë koncert-show disa orësh në sheshin e Flamurit, aty ku Ismail Qemali shpalli Shqipërinë shtet të pavarur, 99 vjet më parë. Një flamur gjigand Kuq e Zi do mbulojë gjithë sheshin. Kjo është festa e patriotëve, jo e politikanëve. Le t’i bashkojë flamuri Kuq e Zi të gjithë faktorët”.

Aleanca Kuq e Zi

2 KOMENTE

Isuf

03/11/2011

arrow

Te nderuar Shqiptare.
Korrupsioni ne Ministrine e Ekonomise ka arritur ne nje shkalle te papare ne Historine e kombit Shqiptare. Punonjesit e ministrise tani e kane bere hapur kerkesen qe po aplikove per cdo gje duhet te paguash Shefin e Madh.
Po kush eshte shefi i madhe kame pyetur? Ne Ministri ata thane. Ilir Meta eshte shefi pastaj, Lefter Koka dhe Nasip Naco.
Per Ilir Meten koncesionet dhe tendrat e medha jane te rezervuara.
Pagesa e tyre duhet te jete 500,000 euro e larte.
Kurse per Lefter Koken jane tendrat me vlere mesatare dhe duhet ti paguhen 250,000 euro. Nasip Naco kerkon nga 100,000 euro.
Mora pjese ne nje tender kromi dhe kur miku i Nacos nje i huaj nuk mori pjese e shtyne tendrin.
Ilirian Muho kryetari i komisjonit me kerkoj 100,000 euro tha i kame per shefin.
Komsionaret e tendrave kerkojne nga 10,000 euro po qe se nuk jane Ilir Meta, Koka, Naco te interesuar.
kta te LSI Shiten Kalimashin e Kuksit e tani nuk punohet fare.
Po behet kredia cdo dite Ministria e Ekonomise hjeke shume leje minerale, hidocentrale e te tjera.
Po nuk pagove te hiqen lejet.
Pastaj kto leje shiten prape.
Ku eshte opozita Shqiptare, Medja, Prokoria.
A e keni pare lokalin Madheshtore te Ilir Metes qe inaguroj tek Godinat e Inxhinjerise se ndertimit nga vine kto para.
A i keni pare vilat e ministrave e pushtetarve?
Desha te bej denancim ne prokorori po me thane Ina Rama ka shoke, dashnore te ngushte dhe ka mardhenie shume private me Koken.

aldi

05/11/2011

arrow

jemi lodhur nga politika masakruese e perditshme na duhet dicka e re ne shoqerin shqiptare dhe shpresat i kemi te JU

Lini një përgjigje

Emri juaj: (i domosdoshëm)

Emaili juaj: (i domosdoshëm)

Përgjigja juaj:

Posto përgjigjen